KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555142
nr 1255 5142
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap, signerad K Simonsson, 1800-tal. Olja på duk, 46x62 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:30:45
700 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Konrad Simonsson
Läs mer om Konrad Simonsson